Krzysztof Matysiak - fotografia przyrodnicza strona główna

aktualności

o autorze

galeria zdjęć

polecane strony

księga gości

kontakt
Nie będę pisał, że od dziecka fascynowała mnie fotografia czy, że urodziłem się z aparatem w ręku. Wcale tak nie było. Fotografią zainteresowałem się dopiero w 2002 roku kiedy wyjechałem na misję ONZ na wzgórza Golan w Syrii. Kupiłem wtedy dobry (jak na tamte czasy) aparat i zacząłem dokumentować bliskowschodnie krajobrazy i życie żołnierzy. Po powrocie do kraju zająłem się fotografią reklamową i dopiero po 4 latach spowrotem zwróciłem się ku naturze.

Obecnie mam przyjemność pracować na markowym sprzęcie co daje wiele fotograficznych możliwości. Od rozległych pejzaży Doliny Dolnej Odry po zbliżennia najmniejszego polskiego ptaszka - mysikrólika. Wykorzystuję kazdą wolną chwilę, żeby uciec z aparatem w dzicz, uciec od cywilizacji, ludzi i hałasu. Niestety coraz mniej jest miejsc, w których króluje cisza. Zdaję sobie sprawę, że na moich zdjęciach dokumentuję miejsca, które za kilka lat mogą już nie istnieć. Mam jednak nadzieję, że jeszcze długo będę mógł do nich wracać, nie tylko oglądając zdjęcia.

Jako mieszkaniec Szczecina najchętniej wypuszczam się do Puszczy Bukowej. Fascynujące i tajemnicze miejsca przyciągają mnie jak magnes i pomimo wielu wypraw Puszcza ciągle zaskakuje mnie nieodkrytymi terenami. Nowością dla mnie jest Dolina Dolnej Odry. Rozległe trzcinowiska, bagna i niezliczona ilośc kanałów zafacynowała mnie swoją niedostępnością i bogactwem fauny. Jeśli jeszcze nie znasz tych terenów, zapraszam do galerii, może zapragniesz wyruszyć w teren.
Pracuję na:
Canon EOS 5D mark II
Canon EOS 40D
Canon EF 16-35mm f/2.8 L
Canon EF 24-70mm f/2.8 L
Canon EF 70-200 f/2.8 L
Canon Extender EF x2 II
Canon Speedlite 430 EX II
Canon Speedlite 580 EX II
statyw Velbon

Strona Związku Polskich Fotografów Przyrody

Krzysztof Matysiak © 2009 Zdjęcia chronione prawem autorskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie, powielanie bez zgody autora - zabronione.